Son Dakika Yeni

Kitap Okumanın Adresi; Fethi Gemuhluoğlu Bilgi Evi

Son Dakika Son Dakika

'MİSAFİRLERİMİZ KİTAP OKUYOR, SOHBET EDİYOR,ZAMANI FAYDALI GEÇİRİYOR'


Eğitim ve kültürel hizmetlerinde genişlettiği hizmet yelpazesiyle Yeşilyurt'u bu alanda örnek gösterilen ilçe hüviyetine ulaştıran Yeşilyurt Belediyesinin, kitap okuma alışkanlığını daha iyi bir noktaya ulaştırmak, her yaştan vatandaşın kitap, dergi ve gazetelerini rahat ve huzurlu bir ortamda okumalarına imkân tanımak adına hizmete sunduğu Fethi Gemuhluoğlu Bilgi Evi, açıldığı günden beri çok yoğun ilgi görüyor.


'EĞİTİM VE KÜLTÜREL HİZMETLERDE ÖRNEK GÖSTERİLEN BİR İLÇE OLDUK'


Malatya'lı ünlü yazar ve düşünür Fethi Gemuhluoğlu'nun adına yakışan hizmetlerin vatandaşlara ulaşmasını sağlayan Bilgi Evini ziyaret eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Yeşilyurt, eğitim ve kültürel hizmetlerde isminden söz ettiren, hayata geçirilen projeler ve yatırımlarla eğitime önemli katma değer sağlayan bir ilçe konuma yükselmiştir. Burayı ziyaret eden hemşerilerimiz ve gençlerimiz raflardaki kitaplardan istediklerini alıp okuma şansına sahip olmasının yanı sıra yanlarında getirdikleri kitap, dergi ve gazetelerini rahat ve huzurlu bir ortamda okuma fırsatına ulaşıyor.' dedi.


'FETHİ GEMUHLUOĞLU BİLGİ EVİMİZ, GENÇLERİMİZİN İKİNCİ EVİ HALİNE GELDİ'


Fethi Gemuhluoğlu Bilgi Evine özellikle gençlerin çok yoğun rağbet göstermesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Çınar, 'İki katlı binamızın alt katı kütüphane üst katı ise ders çalışma bölümü olarak halkımıza hizmet vermeye devam etmektedir. Malatya'nın yetiştirdiği fikir ve düşünce adamı Fethi Gemuhluoğlu'nun adını taşıyan Bilgi Evimiz her yaştan vatandaşın eğitim ve kültürel yaşamına renk katacak faaliyetlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Vatandaşlarımızın buraya gelip fikir ve düşünce hayatlarına katkı sunacak eğitim hizmetlerinden yararlanmaları burayı açarken ortaya koyduğumuz hedeflere ulaştığımızın açıkça göstergesidir. Özellikle de gençlerimizin ödevlerini ve derslerini yapmaları için burayı tercih etmeleri, kitap okumalarını ve kültürel sohbetlerini bu çatı altında gerçekleştirmeleri gelecek adına hepimizi umutlandırmaktadır. Gençlerimiz buraya gelerek ders çalışabiliyor, okul derslerine yardımcı kaynaklara ulaşabiliyor, kitap okumanın önemini daha yakından kavrayabiliyor' dedi.

Mix Haber

En Güncel Haberleri Özgürce Yayınlayan Medya Kuruluşu

YORUM BIRAK

Sesli Sohbet Beylikdüzü Günlük Kiralık Daire