Son Dakika Yeni

Yeni iPhone 8 İle Priz Yanında Oturmaya Son

Teknoloji Teknoloji

iPhone 8 İle Priz Yanında Oturmaya Son !

Kablosuz şarj konusunda uzun zamandır çalışmalarını yürüten Apple firması, son dönemlerde yaptığı açıklamalarda, bu teknolojinin hangi ürünlerde kullanacağı konusunda kullanıcıları bildirmektedir. Kablolu şarj edilme özelliği sayesinde kişiler priz yanında oturmaktan yakındığı için, firma bu konuda çalışmalarını hızlandırmıştır.

Birçok ürün geliştiren Apple firması, son dönemlerde çıkan iPhone 7S Plus sonrasında iPhone 8 için çalışmalara başladığını dile getirmiştir. Geniş ekranlı bir telefon olacağı belirtilen iPhone 8, kablosuz şarj edilebilme özelliğine de sahip olarak imal edilecektir. Bu özelliğinden ayrı olarak, çerçevesiz ekran olarak üretilecek olan telefon, farklı bir tasarımla kullanıcılarının karşısına çıkacaktır.

Kablosuz İmal Edilecek Ürünler

Kablosuz şarj edilebilme özelliğinden sadece iPhone 8 değil; iPhone 7S ve iPhone 7S Plus’ın da yararlanacağı, KGI uzmanı Ming – Chi Kuo tarafından açıklanmıştır. İmal edilen iki modelin de bu özellikten yararlanacak olması, Apple firmasının satışlarının artmasına yol açacak bir uygulama olarak düşünülmektedir. Kullanıcılar tarafından ilgiyle beklenen ürünler, çalışmaların hızlanmasında etkili olmaktadır. Sadece en son çıkacak olan üründe kullanılacağı bilinen bu özelliğin, diğer iki üründe de kullanılacak olması, merakları daha da arttırmaktadır.

Fiyatlandırmadaki Etkisi

Kablosuz şarj edilebilme özelliği birçok kolaylığı sağlıyor olmasına rağmen, kullanıcılar tarafından cep yakan fiyatlandırmaya maruz kalacağı tahmin edilmektedir. Kablosuz şarj özelliği, ek bir sıcaklık artışı sağlayacağı için maliyetlerin yüksek olmasında etkili olacaktır. Kuo’nun yapmış olduğu açıklamalardan fiyatlandırma aşamasında bu ek sıcaklığın etkili olacağı anlaşılmaktadır. iPhone 8 cihazında bulunacak olan 3D dokunmatik sensörünü etkileyecek olan kablosuz özellik, ayrı bir ürünle desteklenmek zorunda kalınacağı için, artı bir fiyatlandırmaya maruz olacaktır.

Dokunmatik sensorunun özelliğini yitirmemesi, verimini kaybetmemesi için eklenecek olan ürün, iPhone 8’in maliyetinin çıkarılması aşamasında artı bir külfet olarak satış fiyatına eklenecektir. Bu durum ise ürünü kullanmak isteyen kişilerin, ürüne sahip olmalarını zorlaştıracak gibi görünmektedir.

 

Mix Haber

En Güncel Haberleri Özgürce Yayınlayan Medya Kuruluşu

YORUM BIRAK

Sesli Sohbet Beylikdüzü Günlük Kiralık Daire