Son Dakika Yeni

Ünlü İsimden Cesur Bitcoin İddiası: 1 Milyon Dolar Olmazsa Cinsel Organımı Kesip Yiyeceğim

Teknoloji Teknoloji

İlk ticari antivürüs yazılımının kurucusu John McAfee, sanal paraların güçlü bir savunucusu olarak biliniyor. Gerek Bitcoin gerekse diğer altkoinlere yüklü yatırım yapan başarılı iş adamı, Bitcoin ile ilgili girdiği 'Bir Bitcoin 2020 yılının sonlarında 1 milyon dolar olmazsa bir televizyon kanalında kendi cinsel organımı kesip yiyeceğim' iddiası ile tekrar gündemde.
'KESİP TELEVİZYONDA YİYECEĞİM'
McAfee ilk olarak Temmuz 2017'de Twitter hesabında kendisine yöneltilen 'Bir Bitcoin üç yıl içerisinde 500 bin dolar olacak mı?' sorusuna verdiği 'Eğer olmazsa televizyona çıkıp cinsel organımı kesip yiyeceğim' şeklinde yanıt vererek ses getirmişti. Bu tweeti attığında bir Bitcoin 2 bin 800 dolar seviyesinde bulunuyordu.
'GİRDİĞİM İDDİA HALA MASADA'
McAfee aynı yılın 29 Kasım'ında attığı yeni tweetinde ise 'Bitcoin'in 2020 yılında 500 bin dolar olacağını söylediğimde, 2017 yılının sonunda 5 bin dolar olacağını gösteren bir model kullanmıştım. Ancak Bitcoin bu modelin ortaya koyduğundan daha hızlı bir değişim gösteriyor. Bu nedenle artık 2020 yılında bir Bitcoin'in 1 milyon olacağını düşünüyorum. Daha önce girmiş olduğum iddia hala masada eğer yanılırsam cinsel organımı yiyeceğim.' demişti. McAfee bu tweeti attığında ise bir Bitcoin 9 bin 700 dolar seviyesinde idi. 17 Aralıkta 19 bin 800 dolara kadar çıkan Bitcoin yılı 13 bin 800 dolardan kapatmıştı.
2018 yılında sert düşüş yaşayan Bitcoin cuma günü 7 bin 900 dolara kadar gerilerken birçok insan McAfee'nin bu iddiasına bağlı kalıp kalmayacağını da merak eder duruma geldi.

Mix Haber

En Güncel Haberleri Özgürce Yayınlayan Medya Kuruluşu

YORUM BIRAK

Sesli Sohbet Beylikdüzü Günlük Kiralık Daire