Son Dakika Yeni

Uçan Otomobiller 2017 de İçimizde Olacak

Teknoloji Teknoloji

Uçan Otomobiller mi Geliyor !

Dünyanın yolcu taşıyabilen ilk drone’unun insanlarla uçuşlara başlayacağı söylendi. İnsanlar otomobil kullanır gibi sadece uçuş belgesi ve ehliyet ile bu drone’u kullanabilecekler. Her yaştan her kesimden insan yükseklik korkusu olmadığı sürece rahatlıkla binebilecek bu drone’a. Uçan otomobilin uçuşlara başlayacağı tarih de belli oldu. Temmuz ayında tek insanlı uçuşlara başlanacak.

Sizi Ve Sevdiklerinizi Güvenle Uçuracaksınız

İnsansız hava otomobili olarak drone elektrikli Ehang 184 pervanesi ile saatte 96 km hıza ulaşabiliyor. Ehang 184, 4 pervanesinde 2 si devre dışı kalsa dahi sizi güvenle yere indirebilecek güçte. Drone ilk olarak Las Vegas’ta meraklılarıyla buluştu. Herkes çok sevmişti bu yüzden de Türkiye’de de oldukça rağbet gördü.

Kafanızı Kaldırdığınızda Otomobil Göreceksiniz

Bundan 10-20 sene öncesinde bu durum sadece filmlerde oluyorken şimdi gerçek anlamda bir otomobili havada göreceğiz. Bu durum büyüklerimizin dahi çok ilgisini çekecek. Bir otomobilin kanatlarının olması ve istendiğinde karada istediğinizde havada gitmesi çok tuhaf olmasına rağmen çok hoş olmaktadır. Büyük şehirlerin boğucu trafiğine karşın mükemmel bir buluş. 20 dakikalık bir yolu 1,5, 2 saatte gitmek yerine olduğundan da daha çabuk gidebileceğiz. Hastalarımız hastaneye daha çabuk götürülebilecek. Sonuçta her kesim koca helikopter ambulans çağırıp kullanamıyor. Uçan otomobil sayesinde normal günlerin aksine tatile gidip denizin üzerinden gittiğinizi hayal edin. Şimdiye kadar gördüğüm en anlamlı buluş umarım istenildiği oranda talep görür.

 

Mix Haber

En Güncel Haberleri Özgürce Yayınlayan Medya Kuruluşu

YORUM BIRAK

Sesli Sohbet Beylikdüzü Günlük Kiralık Daire