Son Dakika Yeni

Suna Dumankaya Çilek Maskesi

Kozmetik Kozmetik

Suna Dumankaya Çilek Maskesi

    Doğal maskeler cildinizin ihtiyacı olan nemi ve bakımı sağladığı için oldukça ilgi görmektedir. Suna Dumankaya' nın maske tariflerini deneyen birçok kişi sonuçlarından oldukça memnun. Cildinizin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri doğal maskeler hazırlayarak cildinize uygulamanız daha hızlı sonuç almanıza yardımcı olacaktır.
 
 Çilek Maskesi Faydaları
 
 Çilek, yüksek miktarda antioksidan içeren bir meyvedir. Cilt için antioksidan içerikli maskeler uygulanması cildin ölü deriden temizlenerek daha canlı görünmesi sağlanır. Bunun yanı sıra antioksidan desteği yaparak cildin kırışmasına engel olur. Çilek içerisinde bulunan Omega 3 asitleri ise cilt tonunun açılmasına yardımcı olarak cildinizde bulunan lekelerin giderilmesini sağlar. Cildinizde renk tonunu dengeler.
 
 Suna Dumankaya çilek maskesi tarifini vererek haftada 2 ve 3 kere bu tarifi uyguladığınız takdirde cilt tonunuzda açılma olabileceğini belirtmektedir.
 
 Çilek Maskesi Nasıl Yapılır?
 
 Cildinizde oluşan lekeler için çilek maskesini cildinize uygulayarak kısa sürede cilt lekelerinizden kurtulabilirsiniz. 
 Çilek maskesi için; iki adet çileği ve bir yemek kaşığı süzme yoğurdu ezerek karışım elde etmelisiniz. Hazırladığınız bu karışım içerisine bir yemek kaşığı kil ve üç damla lavanta yağını ekleyerek yoğun krem kıvamına getiriyorsunuz. 

 

Önceden temizlemiş olduğunuz cildinize hazırladığınız çilek maskesini sadece lekelerinizin üzerine olmak şartıyla bir fırça yardımı ile uyguluyorsunuz. Ardından bu şekilde yarım saat beklemeniz gerekiyor. Süre tamamlandıktan sonra cildinizi ılık su ile temizliyorsunuz. Nemlendirici kreminizi uygulayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Suna Dumankaya' nın bu maske tarifi özellikle cildinde lekesi olan kişiler için hızlıca sonuç alabileceği bir yöntem. Cilt lekelerinizden daha kısa sürede kurtulmak isterseniz çilek maskesini her gün düzenli bir şekilde uygulayabilirsiniz. 
Çilek maskesi cilt lekelerinin dışında güneş lekeleri, hamilelik lekeleri ve çiller içinde kolay ve pratik bir şekilde uygulanabilmektedir.

Mix Haber

En Güncel Haberleri Özgürce Yayınlayan Medya Kuruluşu

YORUM BIRAK