Son Dakika Yeni

Sertab Erener'den Babasına Veda

Magazin Magazin

Ünlü şarkıcı Sertab Erener'in avukat babası Nizamettin Erener, önceki akşam tedavi gördüğü Özel Balat Hastanesi'nde hayatını kaybetti.
İLK UÇAKLA İSTANBUL'A DÖNDÜ
Acı haberi konser için gittiği Adana'da alan şarkıcı, ilk uçakla İstanbul'a döndü. 85 yaşında yaşamını yitiren Nizamettin Erener, dün Teşvikiye Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Kilyos Mezarlığı'na defnedildi.
SANATÇI DOSTLARI YALNIZ BIRAKMADI
Cenaze töreninde taziyeleri kabul eden Sertab Erener ile abisi Serdar Erener duygusal anlar yaşadı. Törene Serdar Erener'in eşi Nil Karaibrahimgil ile Fatma Turgut ve Sinan Çetin de katıldı.
'MÜZİK KULAĞIMIN VE SES TELLERİMİN ASIL SAHİBİ'

Sertab Erener, daha önce Ayşe Arman'a verdiği röportajda babasıyla ilgili şunları söylemişti: 'Babam hukukçu ama aslında sıkı bir müzisyen. Müzik kulağımın ve ses tellerimin asıl sahibi o. Zeki Müren'le aynı yerde askerlik yapmış, rivayete göre ses güzelliğinde ona rakip görülürmüş. Şerif İçli'den dersler almış, İstanbul Radyosu'nda 1 ay solistlik yapmış. Sonra 'Avukatlık mı, müzisyenlik mi?' kavşağına gelmiş, direksiyonu avukatlığa kırmış. Babam, o güzel mavi gözleriyle ve o şahane sesiyle, çocukluk gazinomun yakışıklı assolistiydi.'

Nizamettin Erener'in Son Yolculuğu Kameralara Böyle Yansıdı;

 

Mix Haber

En Güncel Haberleri Özgürce Yayınlayan Medya Kuruluşu

YORUM BIRAK

Sesli Sohbet Beylikdüzü Günlük Kiralık Daire