Son Dakika Yeni

Parayla Kendine Yorgan Yapan Türk Hacker

Teknoloji Teknoloji

Parayla Kendine Yorgan Yapan Türk Hacker

Başta ABD ve Almanya olmak üzere toplamda 30 ülkede bankalara siber saldırı düzenleyerek, bankamatiklerdeki paraları boşaltan ekibin lideri olarak en son Almanya'da yakalanan Ercan Fındıkoğlu isimli Türk hacker suçunu da itiraf etti. ABD 'nin iade istemesi üzerine iade edildi.

Vurgunu Nasıl Yaptığını İtiraf Etti

Kendi bünyesinde oluşturduğu bir yazılım sistemi sayesinde yaptığını itiraf eden ve adeta bankaları boşaltan Ercan Fındıkoğlu'nun tüm bu ülkelerdeki bankalardan boşalttığı paranın toplam miktarının 40 milyon dolar civarında olduğu iddia edilmekte.

Hapis Talebi Sonucu Cezası Kesinleşti

2015 yılından bu yana ABD 'de yargılanmasına devam edilen Ercan Fındıkoğlu'nun bankalardaki bilgisayarların sistemlerine izinsiz bir şekilde girmek suçundan yargılanmaktaydı ve bu bankaların bankamatiklerindeki paraları boşaltmak suçuyla 14 yıl hapsi istenmekteydi. Abd ilk önce suçsuz bulduğu Türk hacker için suçunu itiraf etmesi ve suçunun da bu şekilde sabitlenmesi sonucu Newyork'taki federal mahkemeleri tarafından 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı. İlk suçunu 2011'de işleyen Türk asıllı hacker Ercan Fındıkoğlu,ilk yaptığı büyük vurgunla ismini tüm dünyaya duyurmuş ve arananların listesinde en on sıralarda yer almaktaydı. 2011 yılındaki yaptığı bu ilk vurgunda oluşturduğu değişik yazılımlarla 18 ülkede bankamatikleri boşaltmış ve 14 milyon dolarlık bir para vurgunu gerçekleştirmişti. Hackerlik macerası ise 2013 yılının sonlarına doğru Almanya da sona ermişti.

 

Mix Haber

En Güncel Haberleri Özgürce Yayınlayan Medya Kuruluşu

YORUM BIRAK

Sesli Sohbet Beylikdüzü Günlük Kiralık Daire