Son Dakika Yeni

İkinci El Araç Alırken Mobil Oto Ekspertiz

Teknoloji Teknoloji

Mobil Oto ekspertiz

Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de her gün otomobil alışverişleri yapılmaktadır. Bu alışverişler, otomobil konusunda sıfır ve ikinci el olarak ayrılmaktadır. Sıfır araçlar, müşteriler tarafından kafalarında soru işareti kalmadan alınmaktadır. Fakat ikinci el araçlarda durum böyle değildir.

İkinci el araç almayı düşünen kişilerin kafasında bir sürü çeşitli soru mevcuttur. Mesela, ikinci el araçlardaki hasar kayıt geçmişleri. Bu kayıtların çoğu devlet desteğiyle sisteme işlenmektedir. Bu sayede araç satıcıları, alıcılara yanlış ve asılsız bilgiler verememektedir. Fakat bazı durumlarda bu sistem işleyememektedir.

Bazı ikinci el araç alış ve satışlarında araca ait hasar kayıtları anlatıldığı gibi çıkmamaktadır. Halk dilimizde tabir edilen araç parçalarındaki değişen, boyalı kısımlar bazen sisteme işlenememektedir. Bu tarz durumlarda araç satıcısı yetkili firma tarafından aracı onarmak yerine, ne olduğu belirsiz olan firmalarca aracının onarılmasını sağlamaktadır. Bu tarz durumların önüne geçmek için oto test merkezleri müşterilerine hizmet vermektedir.

 

Araçlar fiyatları itibariyle değerlidir. Bu yüzden ikinci el alımlarda birçok Mobil Oto Ekspertizişlemleri uygulanmaktadır. Bu işlemlerden birisi de araç üzerinde yapılan ekspertizdir. Ekspertiz işlemi, aracın üretim tarihinden itibaren üzerinde gerçekleşen her türlü değişimi göstermektedir.

Bahsedilen ekspertiz işleminiAnkara oto testfirması müşterilerine sunmaktadır. Ankara oto ekspertiz firması, kullandığı teknoloji sayesinde hatalı test sonuçlarına izin vermemektedir. Bu yüzden ikinci el satışlarında dolandırıcılık yaşanmamakta olup, alıcılar ve satıcılar maddi kayıplara uğramamaktadırlar.

 

 

Ankara Oto Test, Ankara Oto Ekspertiz, İkinci El Araç Alırken Oto Ekspertiz, Oto Ekspertiz Ankara

Mix Haber

En Güncel Haberleri Özgürce Yayınlayan Medya Kuruluşu

YORUM BIRAK