Son Dakika Yeni

Bakan Sarıeroğlu Afrin Şehidi Ömer Bilal Akpınar ın Ailesini Ziyaret Etti

Siyaset Siyaset

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda PYD/PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda yaralanan Uzman Çavuş Yasin Yalçın ve aynı saldırıda şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar'ın ailesini ziyaret etti.
Bakan Jülide Sarıeroğlu, önce Uzman Çavuş Yasin Yalçın'ın Karabük merkezindeki babaevine gitti. Burada Yalçın ile bir süre sohbet eden Sarıeroğlu, durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Daha sonra Safranbolu ilçesine geçen Bakan Sarıeroğlu, Emek Mahallesinde ki şehit Ömer Bilal Akpınar'ın babaevine gitti.
Şehidin annesi Ülker, babası İsmail, eşi Hafize Nur Akıpnar'a başsağlığı dileyen Sarıeroğlu, Ömer Bilal'in adını hizmete açtıkları Sosyal Güvelik Kurumu Karabük İl Müdürlüğü binasına verdiklerini söyledi.
Gözyaşlarına boğulan anne Ülker Akpınar, şehit oğlunun ülkeye çok güzel bir mesaj verdiğini ifade etti.
Birlik mesajı veren anne Akpınar, 'Bir ve birlik olacağız. Vatan hainlerine fırsat vermeyeceğiz. Bir kere daha anladım ki, bin tane Ömerler geliyor. Bizim milletimizi kimse bölemeyecek. Herkes iman gücüyle, küçük çocuklar bile 'anneciğim bizde gideceğiz askere' diyor, Ömer abilerini görünce. Üzülürüm, ağlarım, anneyim ben ama elhamdülillah vatanım ve bayrağım için dedelerimiz ve ninelerimiz nasıl gittiyse bizim evlatlarımız da gidecek ki, bizden sonra gelenler de rahat yaşasın. Çok gururluyum elhamdülillah. Çocuğum bilinçli gittiği için çok gururluyum. Allah öyle Ömerlerin sayısını çoğaltsın, vatan ve bayrak sevgisi versin.' diye konuştu.

Mix Haber

En Güncel Haberleri Özgürce Yayınlayan Medya Kuruluşu

YORUM BIRAK

Sesli Sohbet Beylikdüzü Günlük Kiralık Daire