Son Dakika Yeni

Acil servislerdeki Yoğunluğu Azaltmak İçin Yeni Düzenlemeler Yapıldı

Sağlık Sağlık

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın imzasıyla, tüm il sağlık müdürlüklerine gönderilen ve acil servis hizmetlerine yönelik düzenlemeleri içeren genelgeye göre, hastanelerde standart poliklinik hizmetlerinde 'Mesai Kaydırma veya Vardiya Branş Polikliniği' uygulaması yapılacak.
DURUMU HAFİF OLANLAR 'YEŞİL ALAN'DA MUAYENE EDİLECEK
Acil servislere başvuran hastalardan genel durumu en hafif olan ve 'yeşil alan'da muayene olması gerekenlere 'Yeşil Alan 1' kodu verilecek ve bu hastalara acil servisteki genel tabip muayene polikliniklerinde bakılması sağlanacak.
Öncelikle çocuk sağlığı ve hastalıkları, iç hastalıklar, kulak burun boğaz hastalıkları, ortopedi ve travmatoloji branşları ile hastanelerin acil servislerinde yeşil alan hasta oranı ek poliklinik açmayı gerektiren diğer branşlar için de acil servis alanı dışında ve yakın yerleşiminde olmak şartıyla 'Yeşil Alan 2' kodu ile Mesai Kaydırma veya Branş Polikliniği uygulaması yapılacak ve uygun hastalar sağlık personeli tarafından gerçekleştirilecek etkin triaj ile branş polikliniklerine yönlendirilecek.
KISA MÜŞAHEDE SÜRESİ 2 SAATİ GEÇMEYECEK
Mesai Kaydırma veya Branş Polikliniği uygulaması kapsamında uzman hekimler tarafından yapılan branş poliklinikleri haricinde ihtiyaç oranında, 'Yeşim Alan 2' kapsamında olmak üzere genel tabip poliklinikleri açılacak. Böylece hastaların acil servislerde birikmesinin ve beklemesinin de önüne geçilecek.

Mix Haber

En Güncel Haberleri Özgürce Yayınlayan Medya Kuruluşu

YORUM BIRAK

Sesli Sohbet Beylikdüzü Günlük Kiralık Daire